دسته‌بندی نشده

آیا باید از پنکه آبی استفاده کنیم؟ از چه نوع پنکه آبی بهتر است استفاده کنیم؟

پنکه آبی| پنکه مه پاش

داشتن پنکه آبی هزینه کم ، صرفه جویی در مصرف برق ،و بسیاری از مزایای سلامتی را بهمراه خواهد داشت. به خصوص تأثیر خنک کنندگی آن  را هنگام تابستان و بخصوص در تیر و مرداد که اوج گرماست، می توان حس کرد. اگر هنوز هم متعجب هستید که چطور با ما باشید تا تمام جوانب این محصول را بخوانید.

آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

 • پنکه آبی چیست؟
 • آیا باید از پنکه آبی مه ساز استفاده کرد؟
 • مزایای استفاده از پنکه آبی
 • عیوب پنکه آبی
 • آیا باید پنکه آبی مه ساز را خریداری کنید؟
 • چه نوع مدل پنکه آبی برای استفاده ما مفید است؟

پنکه آبی| خرید پنکه آبی

پنکه آبی چیست؟

پنکه آبی  مبتنی بر اصل تبخیر آب کار می کند. هنگامی که پنکه را روشن می کنید ، پنکه آب تمیز  را از مخزن آب را به سمت سر پنکه هدایت می کند ،سپس این آب را با فشار زیاد از طریق نازل مخصوص که در پنکه است به صورت فشرده به بیرون پمپاژ می کند. داخل مخزن دستگاهی است که این کار را انجام می دهد.

سپس آب را به غبار آب یا بخار آب تبدیل می کند ، و قطرات ریز به سرعت در هوا پخش می شوند ، این قطرات در عرض چند ثانیه تبخیر می شوند و هوای گرم را مرطوب می کنند.

به طور معمول دمای هوا پس از مدت کوتاهی که پنکه روشن می شود به 3 تا 5 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

پنکه آبی| خرید پنکه مه پاش

آیا باید از پنکه آبی اسپری استفاده کرد؟

مزایای استفاده از پنکه آبی را در اینجا بر می شماریم:

 • ظرفیت خنک کنندگی بالا: به طور معمول دمای هوا پس از مدتی کوتاه هنگام از روشن بودن فن به 3 تا 5 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.
 • صرفه جویی در مصرف انرژی: ظرفیت لازم برای کار کردن پنکه آبی تنها از نصف ظرفیت فن های تهویه مطبوع ،و سیستم تهویه مطبوع می باشد. بنابراین پنکه آبی حداکثر توان خانگی را ذخیره می کند.و برق کمتری را مصرف می کند.
 • هزینه کم: هزینه خرید یک پنکه آبی بسیار پایین تر از هزینه خرید ، نصب و نگهداری تهویه هوا است. بنابراین بسیاری از افراد اغلب در صورت لزوم تصمیم می گیرند پنکه آبی را به جای سیتم تهویه هوا بخرند.
 • تعادل رطوبت مؤثر: به لطف عملکرد پنکه ، پنکه به تعادل رطوبت در فضای منزل شما ، افزایش رطوبت پوست شما کمک می کند و باعث ایجاد بیماری های تنفسی نمی شود. این رطوبت هم شما را از بیماری های آلرژی زا دور می کنند. هم پوست و مویی سالم و خوب را برای شما به ارمغان می آورند.اگر در منزلتان از سیستم های تهویه مطبوع استفاده می کنید ، باید آن را با اسپری مه ساز ترکیب کنید زیرا پنکه می تواند مانند یک رطوبت گیر برای شما کار کند.
  پنکه آبی| پنکه مه پاش
 • کشنده پشه ها و حشرات: نسل جدید پنکه آبی مجهز به حالت کشنده پشه و حشرات است تا به خانواده شما کمک کند خواب بهتری داشته باشند. اگر فرزند کوچک دارید ، هنگام استفاده از این فن ، دیگر نیازی به نگرانی ندارید که بر روی اندام کودک شما را حشرات نیش بزنند ، او تمام شب را در هوای خنک و راحت ایجاد شده توسط فن ، می خوابد.
 • ایجاد کننده یون های موثر در هوا برای تمیز کردن و خنک کردن هوا: برخی از پنکه ها عملکرد مرطوب کننده دارند ، هنگام کار با این عملکرد ، فن هوای تازه و خنک ایجاد می کند تا خانواده شما سالم تر و شادتر شود.
 • جابجایی آسان ، کنترل راحت: پنکه دارای طراحی کم حجم و بدون سر و صدا است ، می توانید به راحتی پنکه آبی را به هر موقعیتی که می خواهید منتقل کنید. تمام فعالیت های فن خنک کننده مه ساز از طریق ریموت کنترل می شوند ، شما براحتی می توانید فن را به صورت دلخواه تنظیم کرده و تنظیم کنید.

مضرات پنکه آبی چیست؟

خنک کنندگی آن به اندازه تهویه مطبوع سریع نیست: قابلیت خنک کنندگی آن خوب است ولی ، نه به همان سرعتی که تهویه هوا دارد ، بنابراین به هنگام روشن کردن فن ، فوراً احساس خنکی نمی کنید. که این برای سلامتی شما مفید است ، زیرا وقتی دما خیلی ناگهانی از گرما به سرما تغییر می کند ، به راحتی بدن شما را نامتعادل می کند ، برای سیستم تنفسی شما اصلا مناسب نیست.

 

دامنه حرکت: با توجه به ویژگی های طراحی ، پنکه آبی پهنای گسترده ای برای خنک کنندگی دارد ، زاویه کار آن تنها 180 درجه سانتیگراد ، که تا حدودی محدودتر از تهویه هوا باشد ، اما در عوض فن می تواند را براحتی می توانید حرکت دهید.و هرکجا که دلتان خواست قرار دهید.

آیا باید پنکه اسپری مه ساز را خریداری کنید؟

با داشتن مزایای فوق ،پنکه اسپری مه به طور قطع برای اتاق های کوچک مناسب و در مصرف برق صرفه جویی می کند. بنابراین برای صرفه جویی در تابستان باید خودتان این فن “جهانی” را بخرید.

چه نوع پنکه مه پاشی مفید است؟ کدام مدل را بخریم؟

پنکه مه پاش ریموتی

پنکه مهارکننده دارای عملکرد خنک کننده معمولی است ، بسته به دمای هوا می توانید حالت خنک کننده دلخواه را انتخاب کنید. علاوه بر این ، پنکه مه پاش ریموتی همچنین دارای عملکرد ایجاد یون های منفی برای تمیز کردن هوا در اتاق را دارد.

پنکه آبی نصب شده بسیار ساده و دارای چرخ است ، بنابراین کاربران می توانند به راحتی فن را به راحتی در محل مورد نظر در خانه منتقل کنند.

پنکه آبی دارای رنگ مشکی ظریف ، طراحی لوکس و مناسب برای فضایی خانه ها ، ادارات و دفاتر می باشد.

این پنکه دارای 3 حالت سرعت باد می باشد: سبک ، متوسط ​​، زیاد، و3 حالت باد: باد معمولی ، باد طبیعی و باد خواب را داراست. با وزش باد مطابق ریتم (باد طبیعی) باعث خنک تر شدن اتاق می شود. کاربر می تواند سرعت ، تایمر یا حالت باد را مستقیماً بر روی بدنه فن یا از راه دور بطور دلخواه تنظیم کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *