پنکه های آبی

مزایای زندگی با پنکه آبی و سیستم تهویه مطبوع

مزایای پنکه آبی| پنکه آبی| قیمت پنکه

مزایای زندگی با پنکه آبی و سیستم تهویه مطبوع

معمولاً مزایای پنکه آبی و سیستم تهویه هوا برای خنک نگه داشتن خانه و راحتی در ماه های تابستان نصب می شود. چندین کار وجود دارد که مزایای پنکه آبی برای تأثیر مثبت بر وضعیت سلامتی شما انجام می دهد. موارد بارز آن عبارتند از کنترل آلرژی ، سیستم تصفیه ، تمیز کردن و رطوبت زدایی که سیستم پنکه آبی دارد. با این حال ، فرسودگی گرما می تواند تأثیر جدی بر سلامتی برخی از افراد داشته باشد ، بنابراین ، نباید آن را به سادگی گرفت. این مسئله برای کسانی که معلول هستند ، از خانه کار می کنند یا حیوانات خانگی مانند سگ یا گربه دارند. خیلی مهم است که هوای داخل اتاق متعادل باشد.

بسیاری از افراد از مزایای پنکه آبی و سیستم  تهویه مطبوع داخلی نتایج مثبتی و خوبی را دریافت کرده اند. این شامل کسانی می شود که مشکل تنفسی و آلرژی داشته اند و با تصفیه هوا بوسیله پنکه آبی،آلرژی آن ها کم بهتر شده و احساس بهتری داشته اند. زندگی آن ها پس از نصب این سیستم ها تغییر کرده است.

1.پنکه آبی سطح رطوبت هوای اتاق را متعادل می کند.

اکثر  پنکه آبی دارای عملکردی “حالت مرطوب” هستند که ضمن حفظ دمای محیط و کاهش متعادل دمای آن، باعث کمی رطوبت رسانی می شوند .همراه با سایر کارکردها باعث جلوگیری از گرد و غبار می شودند و  به کاهش و شیوع باکتریها یا رشد قارچ کمک می کند.

به همین ترتیب ، گرما و رطوبت می توانند باعث آسیب به مبلمان شوند. چوب می تواند با هوای اطراف آن رطوبت را به دست آورد و از دست بدهد و منجر به پیچ و تاب شود. ولی رطوبت پنکه به این صورت نیست که باعث خیسی و تری بشود. به قدری مزایای پنکه آبی مولکولهای آب را به ذرات ریز تبدیل می کند. که حس خنکی خواهید داشت ولی احساس خیسی نمی کنید. به همین ترتیب ، چرم با جذب رطوبت می تواند باعث پوسیدگی مبل شما شود و اگر از جنس پارچه دیگری باشد ، ممکن است باعث تولید کرم و دیگر حشرات شود.

اگر خانه ای با رطوبت زیاد دارید ، این می تواند باکتری های مضر و سایر میکروارگانیسم ها را به سلامتی شما وارد کند. موارد منفی بهداشتی دیگری نیز در رابطه با سطح پایین رطوبت وجود دارد که شامل تولید هوای خشک است که ممکن است منجر به مشکلات پوستی ، تنفس و سینوس ها شود.پس با مزایای پنکه آبی هوای متعادل داشته باشید.

2.پنکه آبی می تواند سطح استرس روزانه را کاهش دهد.

استرس محیطی می تواند منجر به عملکرد ضعیف کار و کیفیت زندگی شود. هنگامی که بدن شما در معرض استرس مداوم قرار می گیرد ، سطح مقاومت بدن قطعا می تواند کمتر شود و منجر به احتمال بیشتر بیماری شود. از آنجا که بسیاری از ما می توانیم به طور طبیعی در برابر شرایط گرم  حساس باشیم ، یک سیستم تهویه هوا و پنکه آبی می تواند به تنظیم دمای هوا کمک کند تا بتواند به راحتی بدن شما کمک کند. این استرس سیستم بدن ما را تقلیل می دهد. ولی اگر هوای محیط متعادل باشد به ما امکان می دهد تا با کارهای روزمره خود براحتی بدون هیچ گونه تنشی از گرما برسیم.

  1. 3. فیلتر موجود در پنکه آبی می تواند شما را در برابر آلرژن های خارجی مصمون نگه دارد.

تهویه هوا برای حفظ کیفیت هوا و سلامتی بسیار مفید است. بدون داشتن سیستم تهویه مطبوع و یک پنکه آبی خوب و کار درست ، هوا می تواند کهنه شود و منجر به آلودگی هوا در اتاق ما شود. اما منظور از هوای کهنه چیست؟ هوایی که در جریان نباشد و ساکن باشد را هوای کهنه می گویند. به همین ترتیب ، پنکه آبی مطبوع می توانند بوی ناخوشایند را که بوسیله هوای راکد بوجود می آید را از بین ببرند.

با وجود پنکه آبی هوای داخل اتاق براحتی جابجا می شود.و همچنین بدلیل رطوبت کمی که دارد. هوا حس تازه بودن را به شما به ارمغان بیاورد.

  1. 4. خواب راحت تر با پنکه آبی

دمای داخلی بدن برای کمک به ما به مرحله به خواب رسیدن و خوابیدن بسیار مهم است. اگر دما خیلی گرم یا سرد باشد ، می تواند عملکرد بدن ما را مختل کند. این به معنای بیدار شدن از خواب در وسط خواب و کاهش کیفیت خواب است. این مساله فقط به زمانی که شما در تخت خود می گذرانید نیست. بلکه کیفیت خواب شما کل روز شما را مختل می سازد.

5.مبتلایان به آلرژی  پس از استفاده از پنکه آبی چه عملکردی داشته اند؟

مزایای پنکه آبی می تواند به افرادی که عمدتا از آلرژی رنج می برند ، کمک کند. دلیل این امر این است که سیستم تصفیه پنکه آبی ممکن است موی حیوانات خانگی ، گرده یا سایر آلاینده هایی را که ممکن است در خانه شما وارد شوند ، فیلتر کند. داشتن سیستم تهویه مطبوع که می تواند آنها را فیلتر کند خیلی می تواند کمک موثری برای افراد مبتلا به آلرژی باشد.

با بستن پنجره ها می توانید از ورود گرده به خانه خود جلوگیری کنید. اما در صورت عدم ورود هوا در آپارتمان ، ممکن است قابل تحمل نباشد. به این ترتیب می توانید خانه خود را خنک و راحت نگه دارید و هوا را نیز تمیز نگه دارید.

6.بو و آلودگی از بین می رود؟

اگر در یک آپارتمان خانه در وسط شهر بمانید ، احتمالاً مرتباً در معرض تعداد دود و آلاینده ها قرار خواهید گرفت. یا اگر محل کارتان نزدیک به ترمینال اتوبوس هاست، اگرچه شما نمی توانید دخالتی در این زمینه داشته باشید و  در زندگی روزمره شما این قابل پیشگیری نیست. ولی  داشتن سیستم تهویه مطبوع در خانه می تواند شما از معرض آلودگی و بوی بد دور بدارد.

بیشتر مناطق به دلیل حمل و نقل عمومی ، ترافیک سنگین و ساختمانهای صنعتی آلوده می شوند. این آلاینده ها تأثیر مضری بر سلامتی شما خواهد گذاشت و با نصب تهویه هوا و مزایای پنکه آبی نیازی نیست که ، پنجره ها را باز نگه دارید. با توجه به سیستم تصفیه ، شما در هوای خالصی که کاملاً عاری از رادیکال ها باشد ، تنفس خواهید کرد.

با استفاده از  نکات مزایای پنکه آبی می توانید یک محیط شاد و سالم برای خانواده خود و  عزیزانتان ایجاد کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *