پنکه های آبی, پنکه های مه پاش

چگونه یک پنکه مه پاش کار می کند؟: آیا علمی بنام خنک کنندگی پشت آن قراردارد؟

پنکه مه پاش آیا می تواند کمک کند تا روزهای گرم تابستان را سپری کنید.آیا به روزهای گرم تابستان فکر می کنید، وقتی به اجبار درخانه مانده اید، وحتی هوا انقدر گرم است،که حوصله تان سر رفته است.

آیا دوست دارید ،فرزندانتان دست از سر بازی های موبایل بردارد و در بیرون منزل بازی کند؟ ولی هوای بیرون آنقدر گرم است که بیخیال آن می شوید.وقتی هوای گرم تابستان اینطور سخت و طاقت فرسا می شود،آدمی مث یک زندانی در خانه خود می ماند،که نه را پس دارد و نه را پیش،ولی چاره چیست؟
فکر کنید ،که شما یک انبار یا گاراژ را مدیریت می کنید ، ممکن است کارگرانتان با انجام کارهای خود در طول هوای تابستان ، با خطر فرسودگی یا گرمازدگی مواجه بشوند.

پنکه های مه پاش پیشنهادات وسوسه انگیزی را برای تابستان برای ما دارند.

چه در خانه و چه در محل کار باشید ، پنکه مه پاش  به شما امکان می دهد آزادانه حرکت کنید و روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید. این ابزار همه کاره با استفاده از سه روش مختلف ترمودینامیکی خنک کننده ،هوای اطراف شما را تا شعاع بسیاری خنک می کند. شما می توانید راحتی وخنکی در فضای باز را در گرم ترین هوا داشته باشید. اکنون می توانید درهای منزل خود را باز کنید و دوستان خود را برای مهمانی های داخل ویلا و کباب های که میتوانید در بالکن آپارتمانتان بپزید،دعوت کنید. همه از هوای خنکی که توسط منزل زیبا شما ایجاد می شود لذت می برند و می خواهند تا عصر بمانند.

پنکه مه پاش

پنکه مه پاش یکی از با کیفیت ترین پنکه ها و با قیمت مناسب در بازار است

خرید چند پنکه مه پاش با تنظیمات تجاری و صنعتی ، و یا چند نوع از پنکه های مه پاش قابل حمل  می توانند تفاوت زیادی در روحیه و سلامتی کارگران شما ایجاد کنند. افزایش رطوبت همچنین باعث الکتریسیته ساکن کمتری می شود ، در حالی که قطرات آب ریز باعث کاهش ذرات موجود در هوا می شود. غبار ریز باعث می شود دمای هوا تا 1- درجه سانتی گراد پایین بیاید. جشنواره های تابستانی خارج از منزل ، رویدادهای ورزشی و دیگر محفل های تابستانی می توانند در هر مکانی که دارای پریز برق 120 ولت باشد ، براحتی انجام شوند. شاخه ها و سیم ها در فن های قابل حمل و  ضد آب و برای کار کاملا بی خطر هستند .خود فن مه پاش از استیل ضدزنگ و سایر مواد سازگار با فضای باز ساخته شده اند.

رطوبت و قطرات آب چگونه کار می کنند؟

مه پاش

پنکه های مه پاش با کیفیت عالی در بازار ایران با قیمتی مناسب

سیستم های مه پاش در تنظیمات مختلفی ارائه می شوند ، اما پنکه های قابل حمل بیشترین تطبیق پذیری را برای مشتریان دارند. آب از طریق نازل های پنکه یا یک سیستم مهار گریز از مرکز دمیده می شود ، مه ای از قطرات آب را تولید می کند که  به سختی دیده شود. این مه به حدی خوب است که پوست و لباس شما احساس رطوبت و خیسی نمی کند. در عوض ، شما فقط یک حس خنکی تازه را تجربه خواهید کرد. برای داشتن پنکه مه پاش خود به یک منبع آب احتیاج دارید. پنکه های قدیمی تر باید یک شیلنگ را باید به پنکه وصل می کردند ، در حالی که مدل های جدید شرکت فنگدا شامل یک مخزن آب داخلی است که شما آن را قبل از استفاده پر می کنیدو درون آن قرار می دهید. این مخازن آبی اجازه می دهد تا پنکه تان را  در داخل خانه و بدون خطر نشت استفاده کنید. هنگامی که از این نوع پنکه مه پاش در داخل خانه استفاده می کنید ، می توانید عملکرد آب آن را فعال نکنید – که این باعث می شود که مانند سایر پنکه ها به یک پنکه برقی معمولی تبدیل شود.

هر ویژگی قابل تنظیم است

پنکه های مه پاش با انعطاف پذیری ویژه ای ساخته شده است.که شامل تنظیمات آسان برای ارتفاع ، سرعت ، شیب ، نوسان ، میزان مه و موارد دیگر می باشد .که تا بتوانید عملکرد خنک کننده را با نیازهای دقیق خود مطابقت دهید. این پنکه ها برای تهیه سرمایش در فضای باز برای مناطقی از 500 تا 1000 پا مربع کافی هستند.

با استفاده از تهویه مطبوع انرژی بیشتری را صرفه جویی کنید.

در حالی که پنکه مه پاش در محیط های بیرونی استفاده می شوند که تهویه مطبوع در آن مناسب نباشد ، توجه شما  به بازده انرژی مقایسه ای دو روش خنک کننده جلب می کنیم. تهویه معمولی قابل حمل بسیار کوچک بیش از 900 وات انرژی مصرف می کند، در حالی که بزرگترین پنکه مه پاش که ما پیشنهاد می کنیم کمتر از 300 وات مصرف می کند. علاوه بر این ، یک گالن آب دارای قدرت خنک کننده 7،776 BTU در ساعت است. این راندمان صورتحساب الکتریکی شما را کاهش می دهد ، در حالی که شما از لوکس بودن خنک کننده فضای بیرون از خانه لذت می برید بدون هیچ گونه نگرانی در مورد اتلاف انرژی می توانید از پنکه خود لذت ببرید.

چگونه یک پنکه مه پاش  برای خنک نگه داشتن شما کار می کند؟

علم ترمودینامیک سه روش را مشخص می کند که بدن انسان می تواند گرما از دست دهد ، یا خنک شود: هدایت ، تبخیر و انتقال . پنکه مه پاش از هر سه روش استفاده می کند.

انتقال جریان عبارت است از از بین بردن گرما از یک سطح توسط جریانات هوا یا آب. هنگامی که در نسیم ایستاده اید ، هوای خنک که در امتداد پوست شما جریان دارد مقداری از گرمای بدن شما را کم میکند. همه پنکه ها با استفاده از انتقال جریان کار می کنند و تا زمانی که هوا از حدود 37 درجه خنک تر باشد (دمای بدن شما) هوا را سرد می کنند.و برعکس پنکه بخوبی هوای خشک را که  از 37 درجه گرمتر است را جابجا می کند و این باعث می شود که روی پوست خشک شود و احساس گرما می کنید. به همین دلیل است که باد در محیطهای بیابانی بسیار گرم به گرما می افزاید.

وجود قطرات ریز آب درست روی پوست شما ، دو مکانیسم خنک کننده اضافی را به عملکرد انتقال جریان در پنکه  معمولی اضافه می کند و باعث می شود پنکه های مه پاش بتوانند براحتی دمای بیش از 37 درجه فراهم کنند. در اینجا نگاهی به روند می اندازیم:

بررسی نحوه عملکرد پنکه مه پاش

انتفال جریان مه پاش

انتفال جریان پنکه های مه پاش

هنگامی که از پنکه مه پاش استفاده می کنید ، هر قطره ریز آب خنک تر از دمای بدن است و خنک کننده آن را به ناحیه پوست شما که لمس می کند ، منتقل می کند. قطرات آب حتی در روزهای بسیار گرم سرد خواهند شد زیرا با حرکت در هوا شروع به تبخیر می کنند و این باعث می شود قبل از رسیدن به پوست شما خنک شود.  بنابراین پوست شما را خیلی سریعتر خنک می کند. مثالی از قابلیت هدایت آب را که بسیار عالی است بیان می کنیم: اگر در خارج از منزل در دمای 21 درجه سانتیگراد خارج شوید ، هوا برای شما قابل تامل است  حتی اگر این دما تقریباً 16 درجه پایین تر از دمای بدن شما باشد. ممکن است شماحتی با  آستین های کوتاه احساس راحتی کنید.با این حال ، اگر به استخر 21درجه ای پرش کنید ، مطمئناً دچار سرماخوردگی خواهد شد.پس آّب 21 درجه با هوای 21 درجه متفاوت هستند.

تبخیر در پنکه های مه پاش

تبخیر در پنکه های مه پاش

تبخیر یک واکنش فیزیکی بسیار شگفت انگیز است که قلب اصلی پنکه مه پاش می باشد. هوا و همچنین بدن شما را خنک می کند. آیا تاکنون فکر کرده اید که دقیقاً چه اتفاقی می افتد که تبخیر آب در خنک کردن فضای اطراف آنقدر مؤثر است؟ هنگامی که آب تبخیر می شود ، آنچه اتفاق می افتد این است که مولکول های H2O باید از هم جدا شوند و به داخل هوا بروند. برای اینکه مولکول ها بتوانند این ترفند متلاشی کننده را انجام دهند ، به انرژی گرمای زیادی احتیاج دارند و آن گرما را از نزدیکترین چیزی که کنارشان باشند،می گیرند.  وقتی رطوبت روی پوست شما وجود دارد ، این مولکول ها از گرمای بدن شما استفاده می کنند تا خود را به بخار آب تبدیل کنند. از آنجا که آن گرما را از پوست شما خارج می کنند ، احساس خنکی به شما می دهد.

پنکه مه پاش  قابل حمل هوا را از طریق تبخیر به همان روش خنک می کنند. همانطور که مه نرم از  هر طرف پنکه مه پاش بیرون می رود ، مقداری از مه به سادگی از بین می روند. از آنجا که این تحول نیاز به گرما دارد ، مولکول ها گرمای مورد نیاز خود را از هوای اطراف خود می کشند و هوا را خنک می کنند. علاوه بر این ، هرچه قطره آب کوچکتر باشد ، سریعتر تبخیر می شود ، زیرا بیشتر مولکول های آن روی سطح قرار دارند. مه فوق العاده ریز تولید شده توسط یک فن مه پاش به سرعت تبخیر می شود و اثر فرآیند.را به حداکثر می رساند .

4 دیدگاه در “چگونه یک پنکه مه پاش کار می کند؟: آیا علمی بنام خنک کنندگی پشت آن قراردارد؟

  1. یوسف گفت:

    سلام شما پنکه آبی رو اجاره هم میدین؟

    1. یوسف گفت:

      سایت های مختلف گشتم متاسفانه نبود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *